Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti kimlere yapılır? Neden vajinoplasti Ameliyatı yapılır? Vajinoplasti ameliyatının sonuçları nelerdir? Hepsi yazımızın devamında

?Normal doğum sonrası karşılaştığımız vajina yapısında oluşan kalıcı hasarlar vajinal genişlemelere ve gevşemelere neden olur.
.
. ?Bu durum giderek cinsel birliktelikte çiftlerin her ikisi için de sorun olmaya başlar.
.
. ?Cinsel ilişki sırasında ağrı, cinsel doyumda azalma ve cinsel ilişki sıklığında azalmaya zemin hazırlar. Zaman içinde kadının kendine olan güveni azalır ve cinsel isteksizlik gelişir.
.
.
?Son yıllarda cinsel hayatla genital estetik arasındaki bu ilişki, kadınların vajina daraltma (vajinoplasti veya vajinal estetik) operasyonlarına daha sık başvurma nedeni! .
.
.
?Vajina daraltma, vajina gençleştirme, vajina sıkılaştırma vajinoplasti adı altında yaptığımız bu ameliyatlarda öncelikle kötü travmatik doğum hikayesi olan kadınların ileri derece genişlemiş ve deforme olmuş vajinal yapılarının yeniden eski haline gelmesi sağlanır.
.
.
?Vajinada genişleme vajinada bollaşma vajinal yapılarda esneme vajinadan ses gelmesi en sık başvuru nedenlerindendir. Fazla sayıda doğum yapmış olmak iri bebek doğurmak doğum eyleminin normalden çok uzun sürmesi müdahaleli doğum geçirmiş olan hastalarımız vajinal yapılarının hem görsel olarak hem de cinsellik sırasında çok genişlediğini ifade ederler.
.
.
?Hiç doğum yapmamış olsa da tamamen kişinin kollajen yapısının özelliğine bağlı olarak vajinada bollaşma ve gevşeme hissedilebilir.
.
. ?Cinsel birliktelik dışında günlük aktiviteleri sırasında vajinadan hava kaçışı hissettiklerini veya gaz çıkartırmış gibi sesler geldiğini ve bu durumdan çok rahatsız olduklarını söylerler.
.
. ♦️Vajina daraltma ameliyatları lokal veya genel anestezi ile yapılabilen ameliyatlardır. Ameliyat sonrası bir kaç saat dinlendikten sonra hastalarımız günlük aktivitelerine devam edebilirler.
.
. ?İyleşme süresi 4-6 haftadır. Tamamen vücudun emdiği ürünler kullanıldığı için dikiş almak için hastalarımız başvurmazlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here