Tütün, çevre kirliliği, alkol, sigara ve nargile, enfeksiyon, genetik yatkınlık, kimyasal ortamlarda çalışmak veya bulunmak, beslenme alışkanlıkları ve kimyasal maddelerin kanserin sebepleri arasında yer almaktadır. Kanserde erken tanı tedaviyi kolaylaştırmakla kalmaz hastalığın silinmesinde de etken rol oynar, tedavi giderlerini azaltır, doku ve organ kaybını önler, psikolojik olarak buhranların daha çabuk atlatılmasında, sakatlık bırakmaz, hayat kurtarır.

Kanserojen Madde İçeren Gıdalar

Kızartmalardan özellikle yanmış yağlardan ve kırmızı etten uzak durulması, aynı zamanda da yerine haşlamalar, tavuk–balık gibi beyaz etlerin tercih edilmesine, aşırı tuzun mide kanserine neden olduğu, bunun için yiyecekleri tuzlayıp saklamak yerine dondurarak saklamak daha sağlıklıdır.

Yediğimiz gıdaların sağlıklı ve keyifli olmamıza yardımcı olduğunu biliyor muydunuz. Kaslarınızın güçlenmesine ve vücudun bağışıklık sistemine yararları mucize gibi.

Halkımızın malesef az bir kısmı yemeklerinde kullandığı Zerdeçalın kansere karşı etkili bir koruyucu kalkan olduğunu biliyor muydunuz?

Zerdeçal Kansere Birebir Bitki

uzmanların kansere karşı verdikleri etken ilaçlardan daha etkili bir içeriğe sahip. Bilhakis karabiberle beraber et yemeklerine veya çorbalara katacağınız bu baharatla hem damak tadınıza hitap eden yemeklerinizi lezzetlendirir hemde vücudunuzu kansere karşı korumuş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here