Grip nedir? Gribe ne iyi gelir? Gripten kurtulmanın yolları nelerdir? Gribe iyi gelen yiyecekler nelerdir? Gribe iyi gelen çaylar nelerdir? Merak ettikleriniz yazımızın devamında..

Grip nedir: Grip virüs kaynaklı bir hastalıktır. Özellikle kış aylarında meydana gelir. Bulaşıcı bir hastalık olup öksürükle, hapşırma ile ve temas yoluyla başkalarına geçebilir.

Gribe ne iyi gelir ;

1- Hastalığın ilk günü terlemek ve soğuk duş yapmak iyi gecelektir.

2- Burun tıkanıklığı gripte en çok rahatsız eden durumdur. Burnu düzenli olarak temizlemek hastalığın erken atlatılmasında etkili olacaktır.

3- Hastalık boyunca bol bol su tüketmek hem iştahsızlığı ve vücutta oluşan su kaybını azaltacağından gribi daha erken yenmenize olanak sağlayacaktır.

4- Limon, portakal gibi C vitamini bulunduran turunçgillerin tüketilmesi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

5- Bulunduğunuz ortamı havalandırmak ve hastalık sürecinde sigara ve sigara içilen ortamlardan uzak durmanız yararınıza olacaktır.

6- Hastalık sürecinde bolca dinlenilmeli, et ve süt ürünleri tüketilmelidir.

Gribe iyi gelen çaylar ;

Binlerce yıldır hastalıkların tedavisi için bitkiler kullanılmıştır ve günümüzde bitkiler tedavilerin desteklenmesi için güzel bir alternatiftir. Şimdi gelelim çaylarımıza..

Limon
Ihlamur
Nane
Zerdeçal
Zencefil
Tarçın
Adaçayı
Sarımsak
Civan percemi

Gribe iyi gelen meyveler ;

Grip durumunda akla ilk gelen meyveler tabikide turunçgil ailesindendir her zaman. İçerdiği bolca C vitamininden kaynaklı kış aylarının vazgeçilmezidir. Şimdi gelelim bir kaç örneğe…

  • Limon
  • Portakal
  • Mandalina
  • Greyfurt
  • Kivi
  • Turunç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here