Çin’in wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra büyük bir hızla yayılmaya başlayan ve 100lerce kişinin ölümüne ve 10binlerce kişinin enfekte olmasına sebep olan corona virüs yayılmaya devam ediyor. Şuana kadar 24 ülkeye sıçramış olan corona virüs Turkiye’ye Sıçradı Mı? Iste cevabı ve son gelişmeler…

Corona Virüs Türkiye’ye Sıçradı Mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Türkiye’ye giriş yapan şüpheli bir vaka yok.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca “bugüne kadar 70 tane şüpheli vakanın hiçbirinde corona virüs’e rastlanmamıştır. Maksatlı bilgilere itibar etmeyiniz” dedi.

Corona Virüs Son Gelişmeler ;

  • Çin’de corona virüs hastanesi açıldı. Hemde sadece 10 günde. Toplam 1000 yataklı olan bu hastane 10 gün içerisinde yapımı tamamlandı ve kullanıma hazır hale getirildi.
  • İtalya Sağlık Bakanı ROBERTO Sperenza, ülkelerini ziyarete gelen çinli bir çift üzerinde tespit edilen yeni tip corona virüs, izole ettiklerini, bu virüse yönelik tedavinin, artık daha kolay olacağını belirtti.
  • Çin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei: “Koronavirüs sebebi ile ölen kişilerin sayısı 521’e ulaştı. 17 bin 335 kişide koronavirüs sebebi şüphesi bulunuyor.”
  • Türk Hava Yolları #THY, Çin’deki corona virüs salgını nedeniyle Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian seferlerini şubat sonuna kadar durdurdu!
  • Corona virüsünün yayılması görüntülendi. Corona virüsünün elektron mikroskobu ile yayılma hızını görüyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here