Çölyak nedir? Gluten nedir? Çölyak hastaları ne yapmalıdır? Çölyak hastaları nasıl beslenmelidir? Tamamı yazımızın devamında.

Çölyak, genetik olarak duyarlı olan kişilerde glutene karşı, daimi bir intolerans olarak tanımlanır. Buğday, çavdar ve arpada bulunan gluten proteininin olası tüm kaynaklarının diyetten çıkarılması esastır.   Gluten içeren pek çok besinin ya da yemeğin diyetten çıkarılması yanında, evlerde ya da fırınlarda çölyak için hazırlanan besinlerin malzemeleri ayrı olmalı. Malzemelere bulaşanlar bile etkilemektedir. Özellikle kozmetik ürünlerinin de glüten içeriğine dikkat edilmelidir.

YASAKLAR :

BOZA, KÖFTE (İÇİNE BUĞDAY VE ÇAVDAR UNUNDAN YAPILMIŞ EKMEK KONMAMALI), SOSİS, BUĞDAY, YULAF, ARPA VE ÇAVDAR UNU İLE YAPILMIŞ HER TÜRLÜ YİYECEK, BULGUR, MAKARNA, ŞEHRİYE,  ERİŞTE, KUSKUS, BİSKÜVİ, SİMİT, DONDURMA KÜLAHI, EKMEK, TARHANA, YARMA, İRMİK, KRAKER, BÖREK, PASTA, ÇÖREK, ŞEHRİYE ÇORBA, UN ÇORBASI, TARHANA ÇORBA, DÜĞÜN ÇORBA, UNLU DOMATES ÇORBA,  ERİŞTE ÇORBASI, HER TÜRLÜ HAZIR ÇORBA, KREMA, UNLU TATLILAR, KEK VE PASTALAR, ÇÖREK, GOFRET, KURABİYE, ÇİKOLATA, PUDİNG, HAZIR SALÇA, KETÇAP, UNLA YAPILMIŞ SOSLAR, HAZIR SATILAN ÇEŞNİ İÇEREN YİYECEKLER.

TAHIL OLARAK: PİRİNÇ, PİRİNÇUNU, NİŞASTA  İLE YAPILMIŞ YİYECEKLER, MISIR UNU İLE YAPILMIŞ EKMEK, ÖZEL DAMİN UNLA YAPILMIŞ EKMEK(GLUTENSİZ) TERCİH EDİLMELİDİR.

  • DİYETİSYEN Aylin Koçak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here